Yoga Eğitimi

Yoga

Ders esnasında eğitmen, her bir birey ile özel olarak ilgilenir. Nefes çalışmaları ve konsantrasyon egzersizleri derslerin bir parçasıdır. Her katılımcının kendi özel yoga hareketlerini ve meditasyonunu belirleyerek evde de kendi kendine çalışabilmesi, bedenen ve zihnen güçlenebilmesi sağlanır. Amacımız sadece size yardım etmek değil, sizin de kendinize ve çevrenizdekilere yardımcı olabilecek duruma gelebilmenizi sağlamaktır.

Çocuklar için Yoga

Bu sınıfımız 5 ile 12 yaş arasındadır. Birçok yoga okulu, çocukların fiziksel gelişimi ile ilgilenir. Çocuklar ile yaptığımız çalışmalarda yoga derslerimizi neo humanist bir yaklaşım ile sürdürürüz. Bu yaklaşım çocukta tüm yaşayan canlıları sevme ; kendi hayatı ve çevresi için sorumluluk duygusunu geliştirir. Böylelikle fiziksel, duygusal, entellektüel, sanatsal, sezgisel, hayalgücü ve ruhsal yönden çocuğun dengeli ve bütünsel gelişimi sağlanır.

Hamileler için Yoga

Astaunga Yoga'da hamilelik boyunca yapılabilecek çeşitli egzersizler ve uygulamalar vardır. Bunlar; belirli Yoga ısınma hareketleri, derin dinlenme, nefes egzersizleri ve meditasyon'dur. Düzenli uygulanan yoga egzersizleri anneyi zihnen ve bedenen doğuma hazırlar. Bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelmesine yardımcı olur.

Asanalar( yoga hareketleri) kan dolaşımını düzenler, kasların daha esnek olmasını sağlar, enerji akışını düzenler ve nefesin düzgün alınıp verilmesini sağlar.

Beden zihin ve ruh üzerinde uyumlu dengeleyici bir etkisi vardır. Hamileliğin getirdiği ödem, bacak krampları, sırtağrısı gibi şikayetleri giderir.

Rahatsız edici duygusal dalgalanmaları dengeler ve iç huzuru kurar, kişinin kendi içinde mükemmel bir uyum yakalamasını sağlar. Hamilelik sonrası dönemde ise kolay ve daha hızlı bir toparlanma süreci yaşanır.

Düzenli Yoga yapmak bebek için de yararlıdır ve anne ile bebeğin arasında ki ilişkiyi güçlendirir.

Hamilelik boyunca bazı Yoga hareketleri uygulanmaz. Ve birçok yoga hareketi de hamile olan kişiye göre ayarlanır.

Yoga uygulamaları sayesinde huzurlu bir doğum olur. Zihinsel olarak odaklamış ve gevşemiş, fiziksel olarak hazır ve ruhsal olarak bir bütün oluruz. Hamilelik boyunca ve sonrasında fiziksel olarak sağlıklı, duygusal olarak sağlam ve ruhsal olarak aydınlanmış oluruz.